Hizmetlerimiz

YABANCILIK İÇEREN HİZMETLERİMİZ

Türkiye'de yabancı alacak takibi

Yabancılarin Türkiye’de alacaklarının takibiyle ilişkili hukuk ekibimizle 10 yıllara dayanan tecrübemiz mevcuttur. Yabancı alacakların Türkiye’de tanınmasi ve tenfizi hizmeti verilmektedir. Özellikle Türkmenistan Cumhuriyet ‘i ile bağlantı da olduğumuz partner hukuk bürosuyla Türkiye ve Türkmenistan’da alacak takibi yapabilmekteyiz.

Yabancı Tahkim Kararlarının tanıma ve tenfizi

Başka ülkelerden alınmış yabancı tahkim kararlarının Türkiye’de tanınması ve tenfizi hakkında hizmet vermekteyiz. Uncitral, ICSID, ICC gibi tahkim kurallarına ilişkin verilmiş tahkim kararlarının New York Konvansiyonuna göre tanıtılması ve tenfizi konusunda tecrübeli hukuki ekibimizle Türkiye’de alacak hakkı takibinde bulunmaktayız.

Metaverse ve Blokzincir Hukuku

Gerek Türkiye’de gerekse yurtdışındaki kriptopara borsalarındaki müvekkilerin hak taleplerini ve başvurularını yapıyoruz. Özellikle uluslararası hukuk alanında 20 yıla yakın deneyimimizi blockchain ve metaverse uygulamaları alanına aktarıyoruz. Yabancı kriptopara borsalarında karşılaşılan ihlalleri yabancı hukuku da yorumlamamız yoluyla müvekkillerin haklarını takip etmekteyiz. Özellikle yeni çıkan kripto paralar hakkında danışmanlık ve raporlama hizmetimiz müvekkillerimize büyük yarar sağlamaktadır. ICO projelerine hukuki danışmanlık vermekteyiz. Kripto paraya ilişkin şirketlerin kurulumu ve lisans başvuruları konusunda tecrübeli hukuk büromuz hizmet sağlamaktadır.  

Yabancı Tahkim'de Hakemlik veya Taraf temsili

Yabancı dil bilen hukuki ekibimizle yabancı tahkime ilişkin olarak hakemlik yada taraf temsili yapabilmekteyiz. ICC ve Uncitral tahkim kurallarına hakim olan Hukuk Büromuz bu konuda da hizmet verebilmektedir.

Türk Vatandaşlığına ilişkin başvurular

Yabancıların Türk Vatandaşlığına ilişkin başvurularına yardımcı olmakla birlikte onların gerek gayrimenkul ve gerekse de yatırım ile de sahip olabilecekleri Türk vatandaşlığı için başvuru da bulunmaktayız. Ayrıca soybağına ilişkin olarak vatandaşlık işlemleri içinde hukuk büromuz tecrübeli ekibiyle hizmet vermektedir.

Kriptopara ile ilgili Ceza Hukuku

Kripto paraya ilişkin dolandırıcılık ve yolsuzluk

Kripto paraya ilişkin siber korsanlık sonucu doğan zararların karşılanmasına ilişkin hukuki hizmet ve veri hırsızlığına ilişkin olan soruşturmaların takibi

Kripto paranın para aklama olarak kullanılması durumunda oluşabilecek ceza davaları

Kripto paranın uyuşturucu ve silah alımı için kullanılması durumunda açılacak soruşturma ve kovuşturmalarda savunma avukatının yapması gereken hizmetleri vermekteyiz.

Yabancı Şahısların Boşanma ve Miras paylaşımı

Cindemir Hukuk Bürosu olarak yabancı şahısların Türkiye’de kalmış olan miraslarına ilişkin olarak hukuki hizmet vermekteyiz. Ayrıca yabancılar hukukundan kaynaklanacak bir biçimde aile hukukuna yönelik davalar konusunda danışmanlık vermekteyiz.

Yabancıların Tazminatına ilişkin hususlar

Yabancıların Türkiye’de uğramış oldukları trafik kazası veyahut diğer bedensel zararlarına ilişkin her türlü davaya bakmakla beraber uzman kadromuzla bu davaların ceza davalarına da bakmaktayız.

NFT , Escrow ve Açık Artırma Hizmetleri

Nft alım satımında Escrow hizmeti vermekteyiz. Nftlere ilişkin olarak gerek Türk hukukuna göre gerekse de istenilen yabancı hukuka göre açık artırma yapabilmekteyiz. Açık artırmaya ilişkin hukukun metaverse’de uygulanmasına yardımcı olmaktayız. 

Türk Hukukuna ilişkin Hizmet Alanımız

Tazminat Davaları

Hukuk büromuz Trafik Kazası Davaları ve buna ilişkin davalara yönelik çok derin tecrübeye sahip bulunmaktayız. Hukuk Büromuz özellikle trafik kazası davalarında sigorta şirketlerine açılacak davalarda yılların hukuki birikimine sahip olup tecrübeli ekibimizle bir çok davanın takibini sonuca ulaştırmış bulunmaktayız. Bu tecrübe birikimiyle müvekkilerimize en iyi, en hizli, en ulaşilabilir hizmeti vermeyi hedeflemiş bulunmaktayız.

İş Kazası Davaları

Hukuk bürosu olarak işçi güvenliğine aykırı olarak ortaya çıkan tazminat alacaklarına ilişkin hizmet vermekteyiz. İş kazasından doğan tazminata ilişkin davaların görülmesinde yılların tecrübesine sahip bulunmaktayız.

Doktor Hatalarından Kaynaklanan Tazminat Davaları

Malpraktis davaları olarak görünen doktorun mesleki sorumluluğunu kapsayan tazminata ilişkin olarak sigorta şirketlerine yönelik dava açılabilir ve doktorun manevi tazminata ilişkin olarak kişisel sorumluluğuna gidilebilmektedir. Hukuk büromuz bu konuda da hizmet vermektedir.

Gayrimenkul Davaları

Türkiye’de Btctürk ,paribu ve yurtdışında Binance, Coinbase, Gate.io gibi kuruluşlara yazılı başvuru yaparak müvekkillerimizin alacaklarını ve mirasa ilişkin taleplerini takip edebilmekteyiz.

Gizlilik, Yapay Zeka, Siber Güvenlik Hukuku

Hukuk Büromuz Gizlilik, Kişisel Verilerin Korunmasına ilişkin olarak Siber Güvenlik de dahil olmak üzere danışmanlık vermektedir. Müvekkillerimize bu konularda raporlama da sunmaktayız.

Kripto Para Takibi

Kadromuzda bulunan asker kökenli avukatımızın sahip olduğu mesleki birikimle beraber bu özel hukuk alanında da faaliyet göstermekteyiz.

Tahkim Hukuku

Uluslararası ve yabancılık içeren sözleşmelerde yapılan atıflarla tahkim yargılaması için hukuki danışmanlık ve davaların takibi hizmeti vermekteyiz.

Hizmetlerimiz was last modified: Ocak 18th, 2022 by Gökhan Cindemir