Hizmetlerimiz

YABANCILIK İÇEREN HİZMETLERİMİZ

Türkiye'de yabancı alacak takibi

Yabancılarin Türkiye’de alacaklarının takibiyle ilişkili hukuk ekibimizle 10 yıllara dayanan tecrübemiz mevcuttur. Yabancı alacakların Türkiye’de tanınmasi ve tenfizi hizmeti verilmektedir. Özellikle Türkmenistan Cumhuriyet ‘i ile bağlantı da olduğumuz partner hukuk bürosuyla Türkiye ve Türkmenistan’da alacak takibi yapabilmekteyiz.

Yabancı Tahkim Kararlarının tanıma ve tenfizi

Başka ülkelerden alınmış yabancı tahkim kararlarının Türkiye’de tanınması ve tenfizi hakkında hizmet vermekteyiz. Uncitral, ICSID, ICC gibi tahkim kurallarına ilişkin verilmiş tahkim kararlarının New York Konvansiyonuna göre tanıtılması ve tenfizi konusunda tecrübeli hukuki ekibimizle Türkiye’de alacak hakkı takibinde bulunmaktayız.

Azerbaycan Hukuku konusunda danışmanlık ve Azerbaycan Hukuki iş takibi

Hukuk büromuz hukukçu Leyla Rafail denetiminde gerek Türkiye’de ve gerekse Azerbaycan yabancılık unsuru içeren hukuki meselelere ilişkin olarak danışmanlık hizmeti verebilmektedir. Azerbaycan ve Türkiye arasındaki ticari işbirliğine yönelik gerek şirket kurulumuna ilişkin olarak gerekse de sözleşmelerin gözden geçirilmesi anlamında hukuki hizmet verebilmekteyiz. Azerbaycanlı ve Türk yatırımcılara danışmanlık vermekte ve şahısların hukuki meselelerine çözüm bulmaktayız. 

Yabancı Tahkim'de Hakemlik veya Taraf temsili

Yabancı dil bilen hukuki ekibimizle yabancı tahkime ilişkin olarak hakemlik yada taraf temsili yapabilmekteyiz. ICC ve Uncitral tahkim kurallarına hakim olan Hukuk Büromuz bu konuda da hizmet verebilmektedir.

Türk Vatandaşlığına ilişkin başvurular

Yabancıların Türk Vatandaşlığına ilişkin başvurularına yardımcı olmakla birlikte onların gerek gayrimenkul ve gerekse de yatırım ile de sahip olabilecekleri Türk vatandaşlığı için başvuru da bulunmaktayız. Ayrıca soybağına ilişkin olarak vatandaşlık işlemleri içinde hukuk büromuz tecrübeli ekibiyle hizmet vermektedir.

Yabancılık içeren Ceza Davaları

Yabancı uyruklu şahısların sınırdışına ilişkin iptal başvurularıyla ceza davalarına ilişkin temsili gerçekleştirmekteyiz.

Yabancı Şahısların Boşanma ve Miras paylaşımı

Cindemir Hukuk Bürosu olarak yabancı şahısların Türkiye’de kalmış olan miraslarına ilişkin olarak hukuki hizmet vermekteyiz. Ayrıca yabancılar hukukundan kaynaklanacak bir biçimde aile hukukuna yönelik davalar konusunda danışmanlık vermekteyiz.

Yabancıların Tazminatına ilişkin hususlar

Yabancıların Türkiye’de uğramış oldukları trafik kazası veyahut diğer bedensel zararlarına ilişkin her türlü davaya bakmakla beraber uzman kadromuzla bu davaların ceza davalarına da bakmaktayız.

Türkmenistan'da Hukuki Faaliyetlerimiz

Türkmenistan’daki Türkmen avukat kadrosuyla koordineli olarak Türk vatandaşlarının Türkmenistan’daki ticari sorunlarına  yönelik hukuki hizmet vermekteyiz.

Türk Hukukuna ilişkin Hizmet Alanımız

Tazminat Davaları

Hukuk büromuz Trafik Kazası Davaları ve buna ilişkin davalara yönelik çok derin tecrübeye sahip bulunmaktayız. Hukuk Büromuz özellikle trafik kazası davalarında sigorta şirketlerine açılacak davalarda yılların hukuki birikimine sahip olup tecrübeli ekibimizle bir çok davanın takibini sonuca ulaştırmış bulunmaktayız. Bu tecrübe birikimiyle müvekkilerimize en iyi, en hizli, en ulaşilabilir hizmeti vermeyi hedeflemiş bulunmaktayız.

İş Kazası Davaları

Hukuk bürosu olarak işçi güvenliğine aykırı olarak ortaya çıkan tazminat alacaklarına ilişkin hizmet vermekteyiz. İş kazasından doğan tazminata ilişkin davaların görülmesinde yılların tecrübesine sahip bulunmaktayız.

Doktor Hatalarından Kaynaklanan Tazminat Davaları

Malpraktis davaları olarak görünen doktorun mesleki sorumluluğunu kapsayan tazminata ilişkin olarak sigorta şirketlerine yönelik dava açılabilir ve doktorun manevi tazminata ilişkin olarak kişisel sorumluluğuna gidilebilmektedir. Hukuk büromuz bu konuda da hizmet vermektedir.

Gayrimenkul Davaları

Kentsel Dönüşüm ve gayrimenkule yönelik paylaştırma davalarına ilişkin hukuki yardim vermekle beraber devremülk konularına ilişkin olarak da danışmanlık vermekteyiz. Kentsel Dönüşümde yaşanan sorunlar ve dönüşümün uygulanmasına yönelik hususlara hakim olan hukuki kadromuz bu konuda müvekkillere danışmanlık vermektedir.

Kentsel Dönüşüm

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kentsel dönüşümün uygulanması sürecinde ortaya çıkan hukuksuzluklara yönelik müdahale de bulunabilir ve hisse oranlarına ilişkin davaya danışmanlıkta bulunabilmektedir.

Askeri Hukuk

Kadromuzda bulunan asker kökenli avukatımızın sahip olduğu mesleki birikimle beraber bu özel hukuk alanında da faaliyet göstermekteyiz.

Tahkim Hukuku

Uluslararası ve yabancılık içeren sözleşmelerde yapılan atıflarla tahkim yargılaması için hukuki danışmanlık ve davaların takibi hizmeti vermekteyiz.

Hizmetlerimiz was last modified: Ağustos 13th, 2021 by Gökhan Cindemir