Hakkımızda

maltepe hukuk bürosu

Cindemir Hukuk Bürosu deneyimli ve akademik birikime sahip olan avukatlardan oluşan uluslararası ve ulusal alanda çalışan bir hukuk bürosudur. Türkiye’de özellikle tazminat davaları açısından tecrübe birikimine sahip olan hukuk büromuz ayrıca yabancılık konusu içeren davalarda da uzmanlık geliştirmiştir. 2004 yılından itibaren aşamalı bir şekilde avukatların edinmiş olduğu bilgi birikimi ve tecrübe sadece ulusal değil uluslararası basında da dikkate değer bulunmuştur. Hukuk büromuzla ilgili basında çıkmış haberleri “Basında Biz” başlıklı menüye tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kurucu Avukat Doktor Hakan Cindemir’in 2004 senesinde avukatlık faaliyetini serbest olarak icra etme kararıyla beraber hukuk büromuz kamuoyunca zamanla tanınır olmuştur. Kadıköy ‘de faaliyet gösteren hukuk büromuz Anadolu Adliyesi’nin Kartal bölgesine taşınarak diğer adliye binalarıyla birleşmesiyle Maltepe’de Ritim İstanbul Rezidanslarına taşınmıştır.

Cindemir Hukuk Bürosu ulaşılabilmesi kolay ve iyi yetişmiş avukatlarıyla sadece Türkiye’de değil aynı zamanda kişilerin yurt dışındaki sorunlarını çözmeyi amaç edinmiştir. Yurt dışında yüksek lisans yapmış, doktora sahibi olan ve çeşitli diller konuşabilen avukatlarıyla müvekkillerinin sonuca ulaşmalarına yardım etmektedir. Sahip olduğumuz donanımımız öncelikle bilgidir. Azerbaycan, Türkmenistan, Yunanistan, Rusya ‘da çeşitli koordine halinde olduğumuz hukuk bürolarıyla o ülkelere ilişkin hukuki sorunlara yönelik ön danışmanlık vermekteyiz. Ayrıca özellikle Azerbaycan olmak üzere bu ülkelerde dava başvurularını koordineli olarak, işbirliği içerisinde olduğumuz hukuk büroları ile yapabilmekteyiz.

Hukuk büromuz yeri geldiğinde şahısları temsil ettiği gibi ticari kuruluşları ve hatta ve hatta Birleşmiş Milletlere üye devletlerin Türk Mahkemeleri önünde temsilini gerçekleştirmiştir. Özellikle basında yer bulmuş dönemin kamuoyunda en ilgi gören davalarla da ilgilenmiş olan hukuk büromuz yaralanma ve ölüm gibi tazminata ilişkin konularda hem yabancıları hem de Türk müvekkillerin haklarını korumayı hedeflemektedir. Devletler Özel Hukukuna ilişkin bir çok konuda boşanma, miras ve aile hukukuna yönelik davalarla beraber aynı zamanda tanıma ve tenfiz konusunda yeterli tecrübeye ulaşmış olan hukuk büromuzun Türk hukuku kapsamında tazminat ve gayrimenkul hukuku konusunda uzmanlığı bulunmaktadır.

Türkiye’de özellikle Ceza hukuku alanında ve Tazminat davalarında uzman kadromuzla farklı davalara bakabilecek hukuk kadromuz bulunmaktadır. Azerbaycan Hukuku, Rus Hukuku, Yunan Hukuku ve Türkmenistan Hukuku konularında doğrudan danışmanlık düzeyinde hizmet verebilmekteyiz.

 

Hakkımızda was last modified: Şubat 21st, 2023 by Gökhan Cindemir